info@minicolor.com.tr

+90 533 521 90 70

Ayak Sağlığı

Çocuklarda ayak sağlığı ve ayakkabı seçimi, aslında çok da önemsenmeyen ama dikkat edilmezse büyüdükçe sıkıntılar çıkarabilecek bir konu.

Özellikle ilk adımlar atılmaya başlandıktan sonra acaba ne tür ayakkabı giydirsem, tabanı nasıl olmalı, içerden kavis desteği olmalı mı, evde de giydirmeli miyim gibi sorulara cevap arar çoğu anne. Ben de ilk ayakkabısının sağlıklı olması için ortopedik olması gerektiğini düşünmüştüm mesela. Gidip bilindik bir ortopedik ayakkabı mağazasından diğer ayakkabılara göre yüksek miktarda bir para verip görüntüsünü sevmediğim bir ayakkabı almıştım Batuhan için. Ülkemizde yanlış bilinen gerçeklerden biri de bu, ortopedik ayakkabı.

Geçtiğimiz günlerde Igor Türkiye’nin lansmanında ayakkabı uyum danışmanı Başak Kurtoglu’nu dinledik ve aklımıza takılan tüm soruların cevaplarını aldık. Rengarenk ve güvenle giyebileceğimiz, koleksiyonunu çok beğendiğim Igor Turkiye’nin yağmur botlarını Batuhan’a zevkle giydiriyorum. Ayrıca ayak sağlığı ve ayakkabı seçimi konusunda aklımıza takılanları sormamıza vesile olduğu için de teşekkür ederim.

To Top ↑